Tots els guanyadors dels Globus d’Or més femenins

0
300

Sens dubte les grans guanyadores dels Globus d’Or han estat les dones. Dones vestides de negre com a símbol de protesta i de denúncia al paper de la dona al cinema i tots els escàndols que han anat sorgint a la segona meitat del 2017.

El film que s’ha emportat el guardó a la Millor pel·lícula ha estat Three Billboards outside Ebbing, Missouri, protagonitzada per Frances McDormand (FargoMoonrise Kingdom), al qual també s’hi sumen 3 premis més. En canvi, al territori de les sèries, la gran triumfadora ha estat, de nou, Big Little Lies, el drama negre protagonitzat per Nicole Kidman, Reese Witherspoon i Shilene Woodley.

A continuació us deixem amb totes les categories, nominats i guanyadors.

Millor Pel·lícula Drama

Three Billboards Outside EbbingGUANYADORA

Call Me By Your Name

Dunkerque

The Post

The Shape of water

Millor Pel·lícula comèdia o musical

Lady Bird – GUANYADORA

Disaster Artist 

Get out

The Greatest Showman

I Tonya

Millor Director

Guillermo del Toro (The Shape of water) – GUANYADOR

Martin McDonagh (Three Billboards Outside Ebbing)

Christopher Nolan (Dunkerque)

Ridley Scott (All the money in the world)

Steven Spielberg (The Post)

 

Millor Actor Drama

Gary Oldman (Darkest Hour) – GUANYADOR

Timothy Chalamet (Call me by your name)

Daniel Day Lewis (Phantom Thread)

Tom Hanks (The Post)

Denzel Washington (Roman J. Israel, Esq)

Millor Actriu drama

Frances McDormand (Three Billboards Outside Ebbing) – GUANYADORA

Jessica Chastain (Molly’s Game)

Sally Hawkins (The Shape of water)

Meryl Streep (The Post)

Michelle Williams (All the money in the world)

Millor Actor comèdia o musical

James Franco (The Disaster Artist) – GUANYADOR

Steve Carell (Battle of the sexes)

Ansel Elgort (Baby Driver)

Hugh Jackman (The greatest Showman)

Daniel Kaluuya (Get out)

Millor Actriu comèdia o musical

Saoirse Ronan (Lady Bird)- GUANYADORA

Judi Dench (Victoria and Abdul)

Helen Mirren (The Leisure Seeker)

Margot Robbie (I, Tonya)

Emma Stone (Battle of the sexes)

 

Millor Actor secundari

Sam Rockwell (Three Billboards Outside Ebbing) – GUANYADOR

Willem Dafoe (The Florida Project)

Armie Hammer (Call me by your name)

Richard Jenkins (The Shape of water)

Chritopher Plummer (All the money in the world)

Millor actriu secundària 

Alison Janney (I, Tonya) – GUANYADORA

Mary J. Blidge (Mudbound)

Hung Chao (Downsizing)

Laurie Metcalf (Lady Bird)

Octavia Spencer (The Shape of water)

Millor Guió

Martin McDonagh per Three Billboards Outside Ebbing – GUANYADOR

Guillermo del Toro, Vanessa Taylor per The Shape of water

Greta Gerwig per Lady Bird

Liz Hannah, Josh Singer per The Post

Aaron Sorkin per Molly’s Game

Millor pel·lícula estrangera

In the Fade (Alemanya) – GUANYADORA

A Fantastic Woman (Xile)

First They Killed My Father (Cambodja)

Loveless (Rússia)

The Square (Suècia, Alemanya, França)

Millor pel·lícula d’animació

Coco – GUANYADORA

The Boss Baby

Ferdinand

Loving Vincent

The Breadwinner

Millor Banda Sonora

The Shape of water – GUANYADORA

Three Billboards Outside Ebbing

Phantom Thread

The Post

Dunkerque

Millor cançó

The greatest showman – This is me – GUANYADORA

Ferdinand – Home

Mudbound – Mighty river

Coco – Remember me

The Star – The star

Millor sèrie Drama

The Handmaid’s tale – GUANYADORA

The Crown

Game of Thrones

Starnger Things

This is us

Millor sèrie comèdia o musical

The Marvelous Mrs. Maisel- GUANYADORA

Master of None

Will & Grace

Black-ish

SMILF

Millor sèrie limitada o TV movie

Big Little Lies – GUANYADORA

Feud

Fargo

The Sinner

Top of The Lake

Millor actor de sèrie limitada o TV movie

Ewan McGregor (Fargo) – GUANYADOR

Robert De Niro (The Wizard of Lies)

Jude Law (Young Pope)

Kyle MacLachlan (Twin Peaks)

Geoffrey Rush (Genius)

Millor actriu sèrie limitada o TV movie

Nicole Kidman (Big Little Lies) – GUANYADORA

Jessica Biel (The Sinner)

Jessica Lange (Feud: Bette and Joan)

Susan Sarandon (Feud: Bette and Joan)

Reese Witherspoon (Big Little Lies)

Millor actor de sèrie Drama

Sterling K. Brown (This Is Us) – GUANYADOR

Jason Bateman (Ozark)

Freddie Highmore (The Good Doctor)

Bob Odenkirk (Better Call Saul)

Liev Schreiber (Ray Donovan)

Millor actriu de sèrie Drama

Elisabeth Moss (The Handmaid’s Tale) – GUANYADORA

Claire Foy (The Crown)

Maggie Gyllenhaal (The Deuce)

Katherine Langford (13 reasons why)

Caitriona Balfe (Outlander)

Millor actor de sèrie comèdia o musical

Aziz Ansari (Master of None) – GUANYADOR

Anthony Anderson (Black-ish)

Kevin Bacon (I Love Dick)

William H Macy (Shameless)

Eric McCormack (Will & Grace)

Millor actriu de sèrie comèdia o musical 

Rachel Brosnahan (The Marvelous Mrs. Maisel) – GUANYADORA

Pamela Adlon (Better Things)

Alison Brie (Glow)

Issa Rae (Insecure)

Frankie Shaw (SMILF)

Millor actor secundari sèrie o TV movie

Alexander Skarsgaard (Big Little Lies) – GUANYADOR

David Harbour (Stranger Things)

Alfred Molina (Feud: Bette and Joan)

Christian Slater (Mr. Robot)

David Thewlis (Fargo)

Millor actriu secundària sèrie o TV movie

Laura Dern (Big Little Lies) – GUANYADORA

Ann Dowd (The Handmaid’s Tale)

Chrissy Metz (This Is Us)

Michelle Pfeiffer (The Wizard of Lies)

Shailene Woodley (Big Little Lies)

Deixa una resposta: